PODROBNÉ INFORMACE 

PRAVIDLA

 

Kdo se může zúčastnit?

Každý, kdo se přihlásí a je schopen šlapat na kole. Děti a mládež do 16 let pouze v doprovodu dospělé osoby. Nešlapající děti se samozřejmě mohou vézt v sedačce či vozíku.

 

Můžu jet sám?

Nikoli, účastní se vždy skupina cyklistů. Ta má 2 až 6 členů. Pokud je vás ještě více, utvořte více skupin. Jet můžete samozřejmě dohromady. Každá skupina by měla mít svůj jedinečný název.

 

Kam pojedeme?

Kam skupinka pojede, záleží pouze na jejích členech. Trasu si určujete sami podle mapy, kterou dostanete na startu. Okruh si zvolíte podle své kondice, počasí, nálady a případně blízkosti občerstvovacích stanic (hospod / restaurací). 

 

Na mapě budou vyznačena místa s nějakým zajímavým objektem, který v krajině jistě nepřehlédnete. Od popsaného místa v určité vzdálenosti a v určeném směru (azimutu) naleznete kleštičky. Těmi si označíte příslušné pole na Vaší soutěžní kartě.  Kleště jsou schované, aby si jich náhodný kolemjdoucí nevšiml. Prosíme tedy o stejné maskování, jako bylo před vaším příjezdem.

 

Návštěva každého místa je ohodnocena určitým počtem bodů. Počet bodů závisí na obtížnosti terénu, vzdálenosti od startu a pod.

 

Některá místa mají stejný námět  (např. – studánky, V – vrcholovky, K – křížky, P – kapličky), pokud se Vám podaří taková místa zkompletovat, připíšeme Vám prémiové body.

 

Své mozkové závity potrápíte při hledání zašifrovaného stanoviště (BONUSU). 

 

Takže jde o body?

Ne všem! Skupinka se již při přihlašování na akci musí rozhodnout, jestli  se zařadí do kategorie POHODÁŘŮ  nebo do kategorie BLESKŮ. Blesci soutěží, snaží se získat co nejvíce bodů a vrátit se potom co nejdříve do cíle. V případě stejného počtu bodů totiž rozhoduje čas. Pohodáři se naopak přijedou hlavně bavit, kochat krajinou, pokecat v občerstvovnách a trochu protáhnout tělo. O jejich ohodnocení v cíli rozhodne los.

 

Může se skupina rozdělit?

Základním pravidlem je, že členové skupiny jedou vždy společně. Dovolené je hlídání kol a čekání na pomalejší kolegy. Alespoň jeden ze skupiny musí objet všechna stanoviště, která skupina navštívila. Celá cykloakce je postavena na fair play.

 

Jak se můžeme přihlásit?

Velmi jednoduše. Nejlépe prostřednictvím tohoto webu - v první záložce (ÚVOD) je elektronická přihláška. Druhou možností je poslat přihlášku mailem na: kolmovysocinou@seznam.cz  

Přihláška musí obsahovat:

    1) Název skupinky

    2) Kategorii: POHODÁŘI nebo BLESCI

    3) Jména účastníků s věkovým zařazením (předškolní dítě / základní škola / starší / vezoucí se dítě v sedačce nebo vozíku)

My vám zpět pošleme potvrzení registrace a předvyplněný souhlas s podmínkami účasti, který vytiskněte, podepište a odevzdejte na startu. Výrazně tím zrychlíte odbavení.

 

Do kdy se můžu přihlásit?

Přihlášky posílejte do 15. června 2023. Pokud bude naplněna kapacita účastníků dříve (250 šlapajících), bude vyhlášen stop-stav.

 

Kdy a kde se startuje? Kdy a kam se máme vrátit?

Start i cíl je na hřišti ve Svatém Kříži u Havlíčkova Brodu 17. června 2023.

Jede se za každého počasí.

 

8:00 - 8:45 registrace účastníků (obdržíte mapku, seznam stanovišť, šifru a kartičku na označování)

9:00 startujeme

Do 17:30 dojezd skupin do cíle, ale pozor!!  Skupina, která dorazí do 17:00 je v pohodě. Od 17. hodiny je za každých 10 minut mínus 1 bod až do 17:30. Skupiny, které přijedou po 17:30 nebudou již hodnoceny.

18:00 vyhlášení vítězů

 

Je to zadarmo?

Není :-(  

Děti základní školou povinné platí startovné 60 Kč. Děti předškolní a starci nad 85 let mají start zdarma. Ostatní platí 120 Kč.

 

Co na sebe a s sebou?

*   fungující kolo, 

*   děti helmu,

*  náhradní duši a základní nářadí na výměnu (příp. lepení),

*   mapku nebo chytrý mobil s mapovou aplikací, např. Mapy.cz (na startu dostanete základní mapku se stanovišti, ale (cyklo)turistická mapa bude určitě výhodou),

*   vhodné oblečení (jede se za každého počasí),

*   buzolu, kompas, chytrý telefon nebo malého skauta, který pozná sever podle mechu,

*   mohl by se hodit i ručník, lehká pláštěnka, svačina, pití, opalovací krém, léky, obvazy, plavky, sluneční brýle, kapesní nůž, make-up, dolary :-)) ...

 

Zbohatnu jako vítěz?

Půjde především o zábavu, takže asi ne :-)

Startovné bude použito na ceny pro vítěze, drobnosti pro všechny dětské účastníky, malé občerstvení, mapové podklady a nutné vybavení.

Takže zlatý řetěz to asi nebude :-) Vítězům ale budeme hodně tleskat.

 

 

Historie projektu

Velké nadšení u nás vyvolala účast na několika ročnících podobné akce na Mělnicku, kterou všem velmi doporučujeme. Protože v okolí HB podobnou příležitost nemáme, chtěli jsme kamarádům, známým a ostatním šlapačům zpestřit léto něčím podobným i zde na Vysočině.

 

Velmi úspěšný nultý ročník Kolmo Vysočinou proběhl v červnu 2014.