JAK TO PROBÍHALO

 

Většinou tuto stať okopírujeme z loňska a přetvoříme podle letoška.

Tento rok se ale nic kopírovat nedá, protože je VŠECHNO JINAK.

Šestý ročník byl jinde, jindy, jinak, ale byl, což je letos oproti jiným akcím velký úspěch. A navíc nebyl jednou, ale dvakrát.

 

Již loni jsme se v týmu shodli, že krajina okolo Svatého Kříže je dostatečně prozkoumána, že nové body bychom hledali těžko a že vyzkoušíme něco nového. Na jaře jsme se dohodli se starostou obce Čachotín, že nám zapůjčí luxusní zázemí zdejšího parketu a následně začali promýšlet, kam vás a vaše kola zavedeme.

 

Závod byl naplánován na 13. června. No, a pak začal ten tanec s čínským virusem. Vlastně jsme jet tehdy v tom červnu už mohli, ale v republice bylo ke 13. červnu 1416 nakažených, což nám přišlo moc, takže jsme závod kvůli bezpečnosti účastníků přesunuli na září... a na říjen....pro doplnění, dnes, kdy probíhá říjnové druhé kolo, je aktuálně nakažených 42 323. No comment.

 

Tedy, do šestého ročníku se přihlásilo celkem 120 účastníků (34 týmů).

 

Na první termín v červnu, který jsme zrušili, logicky nedorazil nikdo. Tedy alespoň si to myslíme, my tam taky nebyli. Druhý termín byl stanoven na 26. září. Celé září bylo krásně. Tři dny před startem jsme ale již téměř jistě věděli, že v pátek odpoledne léto skončí. Řešili jsme tedy znovu, co s tím. Zrušit nebo prostě přesunout závod nám přišlo nefér, tak jsme ho zdvojili. 

No, to léto opravdu skončilo. V sobotu 26. byl liják, teplota 5°C a slušný vítr. Psa by nevyhnal. My jsme byli zvědaví, jestli vůbec někdo dorazí. Dorazily tři teamy. Jedni Blesci a dvoje Pohodáři. Nejmladšímu účastníkovi byly tři roky, nejstaršímu přes šedesát. Po deváté všichni vyrazili do té psoty. Pohodáři to vydrželi třičtvrtě hodiny. Potom se vrátili, my jim odtrhli zmrzlé ruce od řitítek a následně jsme klábosili u párků v rohlíku a u přímotopu. Blesci nejeli a nejeli a nejeli. Přijeli o půl páté a jak dopadli, to neprozradíme, až po druhém kole.

 

Druhé kolo bylo přesně o týden později. Závodníci si došli k urnám (volebním) v pátek odpoledne a v sobotu přijeli za námi. Přijely 4 skupiny Blesků a 9 skupin  Pohodářů. Počasí bylo lepší. Nepršelo, teplota vylezla až ke 20°C. Jenom ten vítr. Ten nás zlobil. V poryvech dosahoval až 40 km/hodinu. Když foukal proti závodníkům, dával jim zabrat.

 

Celkem se tedy letošního extrémního ročníku závodu zúčastnilo 16 týmů - 54 závodníků.

 

Bylo 30 úplně nových stanovišť, včetně jednoho bonusového (zašifrovaného). Závodníci se snažili zkompletovat 4 série - tradičně Křížky (těch bylo pět za 8 bonusových bodů), Rybníky (tři za 7 bonusových bodů), Kostely (pět za 5 bonusových bodů) a Zámky (tři za 7 bonusových bodů). Celkem bylo při objetí všech stanovišť možné nasbírat 111 bodů.

 

Za nejoriginálnější název týmu šestého ročníku Kolmo Vysočinou vyhlašujeme "Dechberoucí Dřez"

 

Několik časových milníků většinou z posledního, tedy říjnového kola:

 

  6:00    budíček 

  6:40    cpeme do aut zbytek výbavy (většina je již na místě) a kola (část je již na místě)

  6:41    uzavíráme s Peťou sázku o dva párky v rohlíku, že se v tom větru utrhla Lochneska

  7:00    přijíždí do Čachotína Marek, který je jako jediný přesný  

  7:08    přijíždí do Čachotína Vítek, připravujeme zázemí

  7:16    přijíždí do Čachotína Peťa, který zkontroloval Lochnesku, zjistil, že se neutrhla, že v tom větru skoro sama vylezla na břeh, tak ji sám odvázal z pojišťovacího špagátu a pustil po vodě :-)

  7:46    Davča ničí druhou pumpičku

  8:12    přijíždí první skupina závodníků

  8:29    narážíme sud. Dneska raději dříve.

  9:00    start závodu

  9:18    vítr stále sílí

  9:43    vrací se Pinglice a mlátí hospodského Jardu, který je do závodu přihlásil a ráno vyhecoval vystartovat, zmrzlýma rukama (o týden dřív)

 10:03   Peťa vyráží do Brodu pro gumové rohlíky

 10:14   hrajeme šachy

 10:33   volají U325, že nemůžou najít kleště v Rozsochatci u zámku, asi je někdo důkladně schoval

 14:08   vrací se první skupina – Kozy, co se tady vozí. Přijely (závodnice) dřív, protože ještě dneska potřebují s teamem 4 boys quartet stihnout představení v Horáckém dividle v Jihlavě.

 14:39   po nakrmení Koz a Boysů párky a buchtami je přibližujeme na vlak v Rozsochatci

 16:30   vrátila se skupina AZ tým Světlá nad Sázavou (ale o týden dříve). Mají komplet vše. Neuvěřitelný výkon.

 16:58   vrátila se skupina Avuci. Mají také zkompletovaná všechna stanoviště. Větru navzdory.

 17:00   v cíli jsou již všechny skupiny kromě U325

 17:03   voláme U325, jestli nepotřebují pomoct. Nepotřebují.

 17:30   U325 diskvalifikujeme a začínáme počítat výsledky a následně je vyhlašujeme

 17:36   došly gumové rohlíky 

 17:48   přijíždí U325, alespoň jim tleskáme

 17:53   odměny pro dětské účastníky a jdeme uklízet

 19:26   uklizeno, zabaleno, vracíme klíče a frčíme domů

 

Vítězné skupiny v závodní kategorii Bleskové:

 

První místo: AZ tým Světlá nad Sázavou (plný počet 111 bodů), navštívili všechna stanoviště a zkompletovali tedy všechny prémie. Ujeli 91 km! Handicapem jim byl téměř celodenní déšť, zima a slušný vítr. Z úplně mokrých dresů se převlékali v čekárně ve Vepříkově kolem poledne, kdy déšť polevil. K Lochnesce, která odplavala vcelku daleko od břehu, se už ani neslíkali :-)

 

Druhé místo: Avuci (taktéž plný počet 111 bodů), navštívili 30 stanovišť, zkompletovali všechny prémie a od první skupiny je dělilo 28 minut. Tato skupina naopak zápasila se silným větrem, který nás při druhém kole celý den provázel.

 

Třetí místo: Žabičky (56 bodů), navštívily16 stanovišť a zkompletovali 2 prémie.

 

Konečné výsledky všech skupin naleznete ZDE

__________________________________________________________________

 

Letos na nás statistika i "statistika" kouká ze všech stran. Ani my tedy nezůstaneme pozadu a uvedeme, že 30 kleští procvaklo dohromady 242 okének kontrolních lístků a že všech 16 skupin posbíralo celkem 718 bodů (průměrná skupina získala 44,88 bodů). Kdyby všechny skupiny navštívily všechna stanoviště, získaly by dohromady 1776 bodů, tedy letos se celkově snažily na 40,4%.

 

Průměrná skupina strávila v terénu 6 h 20 minut.

 

Nejvíce navštěvované stanoviště bylo č. 18 Výhled na Sněžku (všech 16 týmů), nejméně navštěvovaná stanoviště bylo č. 1 Památník padlým partyzánům Leškovice (pouze 2 týmy).

 

Nejčastěji zkompletovanou sérii byly Kostely (9 týmů).

 

 

 

Vítězné skupiny v závodní kategorii Bleskové:

 

První místo: AZ tým Světlá nad Sázavou (plný počet 111 bodů), navštívili všechna stanoviště a zkompletovali tedy všechny prémie. Ujeli 91 km! Handicapem jim byl téměř celodenní déšť.

 

Druhé místo: Avuci (taktéž plný počet 111 bodů), navštívili 30 stanovišť, zkompletovali všechny prémie a od první skupiny je dělilo 28 minut. Tato skupina zápasila se silným větrem, který nás při druhém kole celý den provázel.

 

Třetí místo: Žabičky (56 bodů), navštíviliy16 stanovišť a zkompletovali 2 prémie.

 

Konečné výsledky naleznete ZDE